Cialis Reçetesi

 

Kullanımları

Tadalafil, erkek cinsel fonksiyon problemlerini (iktidarsızlık veya erektil işlev bozukluğu -ED) tedavi etmek için kullanılır . Cinsel stimülasyonla birlikte, tadalafil, bir erkeğin ereksiyon yapmasına ve erimesine yardımcı olmak için penise giden kan akışını artırarak çalışır .

Tadalafil ayrıca genişlemiş bir prostatın ( iyi huylu prostat hiperplazisi – BPH ) semptomlarının tedavisinde de kullanılır . İdrar akışını başlatmada güçlük, zayıf akıntı ve sık veya acil olarak idrar yapma ihtiyacı (gecenin ortasında da dahil) gibi BPH semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olur . Tadalafil’in prostat ve mesanedeki düz kasları gevşeterek çalıştığı düşünülmektedir .

Bu ilaç cinsel yolla bulaşan hastalıklara ( HIV , hepatit B , bel soğukluğu , frengi gibi ) karşı koruma sağlamaz . Lateks prezervatif kullanma gibi ” güvenli seks ” uygulayın . Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışın .

Cialis nasıl kullanılır

Tadalafil kullanmaya başlamadan önce ve her tekrar doldurduğunuzda eczacınızın verdiği Hasta Bilgi Broşürünü okuyun . Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde ağız yoluyla , yiyecekle birlikte veya yiyecek olmadan alın. Tadalafili günde bir kereden daha sık kullanmayın.

Dozaj tıbbi durumunuza, tedaviye yanıtınıza ve aldığınız diğer ilaçlara göredir. Doktorunuza ve eczacınıza kullandığınız tüm ürünleri ( reçeteli ilaçlar , reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) anlattığınızdan emin olun .

BPH semptomlarını tedavi etmek için , bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde, genellikle günde bir kez alın. Ayrıca alıyor finasteride semptomlarını tedavi etmek için bu ilaç ile BPH , bu ilacı almaya devam ne kadar süre konusunda doktorunuzla konuşun.

Erektil disfonksiyon tedavisinde -ED, tadalafilin reçete edilmesinin 2 yolu vardır. Doktorunuz tadalafil almanız için en iyi yolun hangisi olduğunu belirleyecektir. Dozunuz nasıl aldığınıza bağlı olduğundan doktorunuzun talimatlarını tam olarak izleyin. İlk yol, cinsel aktiviteden genellikle en az 30 dakika önce gerektiğinde almaktır. Tadalafil’in cinsel yetenekler üzerindeki etkisi 36 saate kadar sürebilir.

ED’yi tedavi etmenin ikinci yolu her gün günde bir kez düzenli olarak tadalafil almaktır. Bu şekilde alırsanız, dozlarınız arasında herhangi bir zamanda cinsel aktivite girişiminde bulunabilirsiniz.

Hem ED hem de BPH’yi tedavi etmek için tadalafil kullanıyorsanız , genellikle günde bir kez doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın . Cinsel aktiviteyi dozlarınız arasında istediğiniz zaman deneyebilirsiniz.

Tadalafil’i günde bir kez BPH veya ED için veya her ikisinde de alıyorsanız, bundan en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak alın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için, her gün aynı saatte alın.

Doktorunuza durumunuzun düzelmediğini veya kötüleştiğini söyleyin.